İnstagram ‘dan Nasıl Para Kazanılır ?

İnstagramdan para kazanmak için takiçinizin yüksek olması gerekiyor. Eğer takipçiniz yüksek ise firmalardan gelen reklamlar yada diğer büyüme istiyen sayfaların viral reklam tekliflerinden çok yüksek miktarlar kazanabiliyorsunuz. Reklam alımına açık olduğunuzu belirtmek için profilinizin biografi bölümüne reklam ve iletişim için herzaman mail adresinizi bulundurun ve o mail adresini düzenli olarak kontrol edin.

İnstagramda Nasıl Takipçi Kasılır ?

İnstagramda takipçi elde etmenin bir çok yolu bulunmaktadır fakat bunlardan sadece biri işe yarar EMEK ! emek olmadan yemek olmaz. Takipçi sitelerinden zorla çektirdiğiniz takipçiler ya bot’dur yani aktif olmayan sadece takip ettirilmek için açılmış hesaplar yada gerçek kişidir bunlarda kendi istekleri dışında takip ettirildiği için zamanla sizi takip etmekten vazgeçecektir. Bu durumda gerçek takipçi kazanmanın belli bir kitleye ulaşmanın tek bir yolu var bunuda aşağıda sırası ile açıklıyorum.

  • Dikkat çekici kullanıcı adı bulun ! ; İnstagramda kullanıcı adı çok önemli bu yüzden fenomenlerin büyük bir bölümü erkeklerin iç sesi , paranormal olaylar , aog , dag gibi akılda kalıcı isimler kullanıyor sebebi ise eğer kendi isimlerini kullansalardı örnek ahmet ,  mehmet aramalarda ahmet diye aratıldığında bir çok sonuç çıkacak ve doğru kişiye kitleleri ulaştırması zor olacaktır. Bu durumdan dolayı ilgi çekici , akılda kalıcı ve söylemesi kolay bir kullanıcı adı bulmalısınız.
  • Kitlenizi belirleyin ! ; İnstagrama ayak basmadan önce hitab edeceğiniz kitlenizi belirlemek çok önemli eğerki fazla takpiçi gelicek diye bir komik bir ilginç bir korku paylaşırsanız korku paylaştığınızda komik seven takiplikten çıkacak komik paylaştığınızda korku seven sizi takip etmekten çıkıcak işte bu yüzden dolayı bir kategori belirleyip sadece o kategori üzerinde paylaşım yapmalısınız.
  • Düzenli paylaşım yapın ! ; Eğer ki bu işten ekmek yemek istiyorsanız emek vermelisiniz bu durumdan dolayı düzenli paylaşım çok önemlidir.  Eğerki düzenli paylaşım yaparsanız sadece aktifliğinizden dolayı sizi takip eden belli bir kitle olacaktır.
  • Doğru kişileri takip edin ! ; Kitleler ulaşmak için öncelikle kendinizi göstermelisiniz ben instagramdayım ve kaliteli paylaşımlar yapıyorum demenin en iyi yolu kitlenize ait benzer büyük sayfaların gönderilerini beğenen kişileri takip etmenizdir. Eğer beğeni yapıorlarsa sizinde gönderilerinizi beğeniceklerdir. Bu durumda siz kendinizi onlara gösterebilmeniz için onları takip etmeniz gerekir.
  • Yorumlarda Aktif Olun ! Gönderilerinize yapılan yorumlara cevap vererek sizin sayfanızı nekadar önemsediğiniz anlamına geliyor cevap verirseniz onlarda kendilerini nekadar değer gördüğünü anlayıp sayafanızı takip etmekten çekinmeyeceklerdir.
  • Paylaşım için Doğru zamanı bulun  ! ; paylaşım için doğru zamanı bulmak paylaşımlarınıza gelecek beğeniler için çok önemli örnek veriyorum anneler ile ilgili paylaşımda bulunacaksanız annelerin nezaman müsait olduğunu hesaplamanız gerekmektedir. sabah erken kalkar ev işini yapar bebeğine bakar öğle saatlerinde  bebeğini uyutur ve bir iki saat için sosyalmedyada dolaşabilirler yani 12 – 3 arası =) iş kadınları içinse sabah işe giderler işe başlamadan önce masalarında kahvaltı yaparken işe başlamadan şöyle bir sosyal medyaya bakayım der 7-9 arası 🙂 bu tarz takipçilerinizin aktif olduğu süreyi bulmanız gerek buda ilk zamanlar günün her saati gönderi atıp hangi saatler arası daha çok beğeni geliyor bulup o saatlere yönlenin.
  • Yarışmalar yapın ! ; Eğer sayfanızda etkileşimi hızlı şekilde arttırmak istiyorsanız reklamdan daha önemli bir çalışma var ! yarışma ! bir reklama 20 lira ödeyip 100 kişiye ulaşmak yerine 20 lira değerinde bir hediye edin poster , kitap , bardak , vs 1000 kişiye ulaşın ! paylaşıp yorum yapmalarını yada arkadaşlarını etiketlemelerini isteyin ! bu yöntem instagramda en hızlı etkileşim almanın temel yoludur.
  • Takipçilerinizi paylaşımlarınızla uyandırın ! ; Paylaştığınız gönderilerde takipçilerinizin yorum yapması için sorular sorun ! Siz ne düşünüyorsunuz ? siz olsaydınız ne yapardınız ? en sevdiğin arkadaşın ? vb gibi bu durumda nekadar fazla yorum okadar fazla etkileşim demektir.

Diğer sosyal medya sitelerinde’de öne çıkmak için önerilerimi almak istiyorsanız yorum bölümüne belirtin 🙂 İnstagram hayatınızda başarılar dileriz.