Hangi Hosting Firmasını Kullanmalıyım ? Bu soru internet sektörüne yeni adım atacaklar için en önemli sorulardan birtanesi bu makalemizde sizin için türkiye’de yer alan en iyi 3 hosting firmasını sizlerle paylaşacağım. Unutmayın ki her hosting scriptinize özel izinlerine bağlı olarak hostinginizin performansı değişkenlik gösterecektir.

Öncelikle hosting firmamızı seçerken datacenter (veri merkezleri)’nin olup olmadığını araştırmanız gerekmektedir. Türkiyede yüzlerce hosting firması bulunmakta fakat kendi veri merkezi olan hosting firmaları bir elin 10 parmağını geçmez. Alacağınız hosting’inizin sadece veri merkezinin olmasına değil aşağıda sıraladığım özelliklerin olmasına kesinlikle dikkat etmelisiniz.

* Veri merkezinin olması.
* 7/24 Gerçek anlamda satış sonrası desteklerinin olmasına.
* Her departmanın ayrı müşteri temsilcisi olmasına.
* 7 Gün koşulsuz iade şartını kabul etmesine.
* Veri merkezlerinin internet hızlarının minimum 1000 gb Olmasına.

Alacağınız hosting firmanızın verimerkezleri kullanıcınıza yani internet sitenize girecek kişilere nekadar yakın olursa  bağlanma süreleri okadar kısalacağından hostinginizden okadar memnun kalacaksınız.Bundan dolayı verimerkezlerinin hitab edeceğiniz kısma yakınlığını çok iyi öğrenmelisiniz bir çok veri merkezi olmayan bir internet sitesi açıp kendisini hosting firması gibi gösterenler yurtdışı bayilik hostingleri daha uygun fiyata olduğu için oradan alıp size daha uyguna satıyorlar aldığınız fiyat türkiye sunucularından daha uyguna gelebilir fakat hem kullanıcınızın lokasyonu ile arasındaki mesafe uzayacağı için istediğiniz performansı alamamanız sizi hayal kırıklığına uğratır. hemde lokasyon yurtdışı olduğu için bir problem anında satın aldığınız firmaya ulaşsanız dahi firmanız verimerkezlerinin %100 kontrolü ellerinde olmadığı için anında çözüm sunamayacaklardır.

Öyleki şuan bu makalede sıralayacağım hosting firmaları bu özellikleri yüksek ölçüde karşılıyor.

1- Güzel Hosting

Güzel hosting firması 7/24 ticket sistemi problemsiz olan telefonda her aradığınızda ulaşmanız pekte mümkün olmayan fakat hafta içi 09:00 / 18:00 saatleri arasında telefonda ulaşmakta problem yaşamadığınız bir internet firmasıdır.

Güzel Hosting firması İstanbul / Ataşehirde merkezleri bulunmasına ramen verimerkezleri netinternet’in veri merkezlerini kullanmaktadır. netinternet veri merkezleri Denizli pamukkalede’dir. Daha öncesinde güzel hosting firmasıyla çalıştım ne hosting’nde nede alan adı yönetimide hiçbir problem yaşamdım diğer tüm güzel hosting girmasıyla çalışan arkadaşlarımda hiçbir problem yaşamadığını aldıkları hizmetlerden çok memnun olduğunu belirttiler. Bu durumdan dolayı güzel hosting firmasını listenin başına yerleştiriyorum.

Güzel Hosting Firmasındaki Hostinglerin En uygunu olan Basit hosting paketi özellikleri aşağıdaki gibidir.

Güzel Host Sitesine Git

2- Veridyen Hosting

Veridyen internet hizmetleri’de Güzel host gibi Denizli’deki Netinternet verimerkezlerinde barınıyor fakat bir çok arkadaşımın tecrübesiyle birlikte belirtmek isterimki türkiyede en iyi ikinci hosting firması hız olsun teknik destek olsun 7/24 hizmetleri olsun eğer mevcut hosting ve sunucularımın süreleri bittiği taktirde veridyen kullanacağımdan hiç şüpeniz olmasın. Veridyen hosting 11 senelik tecrübelerinin olduğunu belirtsede 2016 yılında kurulmuş yeni bir firmadır.

Veridyen hosting’in 24.07.2017 tarihinde baz alınarak en iyi kampanyası en ufak hosting paketini dahi alsanız ücretsiz ssl sertifikası vermekte ve tüm banka kartlarına 12 ay’a kadar taksit imkanınızın olmasıdır.

Minimum hosting paketi özellikleri ve fiyatı aşağıdaki gibidir.

Veridyen Sitesine Git

3- Turhost

Türkiye’nin köklü firmalarından biri olan Turhost bir çok seo uzmanı ve web developer tarafından önerilmesinin altında tabikide vermiş olduğu sağlam destek ve hızlı yanıtlar bulunmakta.

Turhost firması sunucuları Türk Telekom’un Gayrettepe’de bulunan veri merkezinde Turhost’a özel tahsis edilen alanda barınmaktadır. Yırt içi ve yurt dışında 2.10 gbps internet çıkışı ile türkiyede en hızlı hosting firmaları aransında yer almaktadır.

Turhost firmasını Türkiyede ttnet , innova , chip online , elle , wordpress türkiye , joomla türkiye gibi internet sektöründe önde gelen firmalar tercih ediyor.

Turhost’un Minimum paketinin özellikleri ve fiyatı aşağıdaki gibidir.

Turhost Sitesine Git