Blog açarak para nasıl kazanılır ? aslında bu sorunun cevabı oldukça basit adsense  , admatic ve benzeri reklam platformlarından.

Adsense nedir ? adsense google’ın sitelerinde reklam yayınlatmak isteyenleri bir araya getiren google’a ait bir şirkettir.

Açmış olduğunuz blog’unuza gelen ziyaretçiniz nekadar fazlaysa reklamlara tıklanma oranı okadar yüksek olur ve kazanacağınız miktarlarda okadar artar.

Her internet sektörüne giriş yapan ya bi site açayım para kazanıyım , herkes kazanıyor bende kazanayım hayaliyle adım atarlar ve çoğu zaman bu hüsranla sonuçlanır. Sebebi ise zannederlerki internet sitesi açtıkları anda yüzbinlerce kişi sitesine girecek ve para kazanmaya başlayacak. İşin aslı öyle değildir. Nekadar ekmek okadar köfte eğer internet sitenizden gerçekten güzel paralar kazanmak istiyorsanız websitenize emek harcamanız gerekmektedir. Bilgilendirici içerikler herzaman kullanıcıların merakını uyandırır. Websiteniz zamanla kulaktan kulağa yayılır fakat 1 ayda binlerce kişinin gelmesini beklemeyin. Kulaktan kulağa yayılarak en fazla 100 200 kişi gelir sitenize.

Peki bloguma nasıl okuyucu getirebilirim ? 

Websitenizin Temasını İyi Seçin!

Öncelikle diğer bloglardan benzersiz bir blog açmalısınız sitenize giren kişi diğer klişe bloglardan farklı bir blog görmeli bunun için sitenizin temasını doğru seçmelisiniz. Hızlı olduğu kadarda göze hitab etmeli kolay gezintiye sahip olmalı eğerki karman çorman heryerde başka birşey insanın girdiği zaman hangi yazıyı okuyacağını şaşırırsa sitenizde fazla uzun kalmaz birdaha o kişinin sitenize girmesi mümkün olmaz.

Eğerki wordpress kullanıyorsanız themeforest gibi bir maden bulunuyor 🙂 clean wordpress theme şeklinde arattığınız taktirde şahane temalar ile karşılaşırsınız.

Websitenizin içeriği Çok önemli !

Açacağınız blogunuzun içeriğinde uzman olmanız gerekmektedir. Yani bildiğinizi yazın. dünya üzerinde her kör satıcının bir kör alıcısı vardır sözü çok doğru eğer siz bugün uzman olmadığınız bir konu hakkında yazmaya çalışırsanız belli bir süre sonra tıkanacaksınız. Yani siz mühendisken film sektörüne çok rabet var deyip kamera arkası ekipmanları araştırarak anlatmaya çalışırsanız belli bir süre sonra bilginiz sadece araştırmadan ibaret olacağı için tıkanacaksınız ve blogunuza yazacak birşey bulamayacaksınız. Bu yüzden eğer mühendisseniz mühendislik ile ilgili ressamsanız resim sanatı ile ilgili blog açmalısınız.

Farklı Sitelerden Alıntı Yapmayın !

Adsense gibi para kazandıracak reklam firmalarına sitenizi onaylatmanız için belli kriterlere sahip olmanız gerekmektedir. Bunların en başında gelen içeriğinizin özgünlüğüdür. Google kurallarının en başında içerik özgünlüğü gelir yani siz bilgilendirici bu bilgiye çok okuyucu gelir diye başka bir siteden aldığınız içeriği google algoritması otomatik olarak algılar ve sizin içeriğinizi aldığınız sitenin içeriğinin altında tutar hemde emek hırsızlığı olarak algılayıp adsense başvurunuzu rededer yani hem google’da üst sıralara çıkıp okuyucu kazanamazsınız hemde adsense hesabınız onaylanmaz para kazanamazsınız. Bu durumda aldığınız domain ve hosting kurduğunuz tema verdiğiniz emekler bir hata yüzünden çöpe gider. Google emek verene yemek veriyor.

Seo Uyumlu Yazılar Yazın !

Google’da üst sıralara çıkmak aslına bakarsanız zaman ve bilgi ister tüm şartları yerine getirseniz dahi zamanla üst sıralarda yer alırsınız. Benzersiz içerikleri Seo uyumlu makaleler yazarak üst sıralara çıkmanızı kolaylaştırabilirsiniz. Peki seo uyumlu makale nasıl yazılır ?

Seo uyumlu makale yazabilmeniz için h1 ve h2 taglarına özen göstermelisiniz başlık yazı içi en az 1 görsel ve ilk 160 kelimesinde min 3 anahtar kelime geçmeli.

Seo uyumlu makale Detaylı Buraya Tıklayın ( Yakında )

Sosyal Medyayı Aktif Olarak Kullanın !

Eğer bir blog açtıysanız ve başarılı olmak istiyorsanız kesinlikle sosyal medayayı aktif olarak kullanmanız gerekir eğerki sosyalmedyayı çok seviyorsanız Başta facebook , twtitter ve instagram olmak ile birlikte tumblr , linkedin de paylaştığınız yazıları doğru hastagler ile doğru zamanda paylaşım yapmanızı öneririz bu çalışmanız sitenizin aktif kullanıcısını %400 arttıracaktır.

Peki doğru hastag ve doğru zaman nasıl oluyor ? 

Bu biraz sosyal medya uzmanlığına girecek bunu gelecek makalelerim arasında yazacağım fakat kısa bir bilgi geçmek gerekirse kitlenizin sosyal medya aktiflik saatini kontrol edin o saatte kitlenize uygun hastagler ile paylaşım yapın.

Herşey tamam tüm stratejiyi öğrendiniz. blogunuzu açtınız eğerki hala bir blog açmadıysanız BLOG NASIL AÇILIR adlı makalemi inceliyebilirsiniz.

Blog açtınız peki adsense nasıl başvuracaksınız ?

adsense başvurma ve onaylatmanın kesin yolları makalemizi inceleyebilirsiniz. ADSENSE BAŞVURMA VE ONAYLATMA

Makalemiz ile ilgili bilgil almak istiyorsanız yada sormak istediğiniz tüm sorularınızı yorum bölümünden bize sorabilirsiniz.

Sağlıcakla Kalın.