Bilgiye Dair Herşey.

Youtube Yeni Para Kazanma Sistemi ile Birlikte Neler Değişti ?

Youtube yeni para kazanma sistemi nasıl işliyor ?

Youtube Yeni Para Kazanma Kuralı Nedir ?

Youtube‘nin yeni para kazanma programının çok sağlıklı olmadığını öncelikle belirtelim.Peki neden ?Önceli dönemde youtube üye olup kanal açtığında ilk izlenmelerden dahi para kazanmaya başlıyabiliyordunuz. Yeni sistem ile birlikte bu durum ortadan kalktı.Şuan youtube’da kanal açmak istiyorsanız öncelikle hesabınızda yayınladığınız videolarda 4 bin saat izlenmeniz olması gerekiyor. 4 bin saat 166 gün yapıyor. Ve bu durum 1 yıl içerisinde yani 1 yıl içerisinde 3999 saat izlenme aldıysanız ve o 1 yıl bittiyse tekrar başa sarıyorsunuz. Bu sistem öncesi yüklenen videoların izlenmeleri sayılmamaktadır. 

        Bu durum youtuber‘ları görüp bu işe heveslenen arkadaşların heveslerini kursağında bırakacak gibi gözükmektedir. Fakat bu işe başlayacaklar için ben şöyle bir motivasyon olacağına inandığım birşey söylemek istiyorum. Eğerki 2 dakikalık bir videonuzu 120 bin kişi izlerse 4000 saat yapmaktadır 🙂 

Çok iyi youtube izleyicisi olarak youtube kanalı açmak isteyen arkadaşlara en iyi tavsiyem ot balon çoluk çocuk videosu bile izleniyor bende saçmalıyım izleniyim demek yerine gerçekten kaliteli içerikler üreterek kaliteli işler yaptığınız zaman daha uzun soluklu olacaktır youtube yolculuğunuz.

Yotube’nin yeni sistemine göre 4 bin saati geçtiniz fakat 1000 aboneden daha az aboneniz var ise yine kanal açma engeliyle karşılaşıyorsunuz. Bu yüzden kaliteli içerik üretmeniz gerektiğini söylüyorum sadece izlenme yetmiyor anlayacağınız abonenizinde 1000 olması gerekmektedir.