Günümüzde ürünlerinizin yada yapmış olduğunuz işlerin profesyonelliğini karşı tarafa yansıtabilmek için en gerekli araçlar arasında yer almaktadır mockup’lar peki bu mockup ?

Mockup nedir ?

Mockup hazırlamış olduğunuz tasarımları ve görselleri müşterinize daha modern göz doldurucu şekilde sunabilmeniz için hazırlanmış gerçeğine yakın görsellerdir. Aynı zamanda Kartvizit , Broşür , Roolup , Çanta , Katalog ve kurumsal kimlik şeklinde yapılmış gerçeğine benzer müşterinizin gözünde yapmış olduğunuz görseli basım sonrasında nasıl gözükebileceği hakkında fikir sahibi olmasını sağlayacak görselleridr.

Mockup’lara bir kaç örnek gösterecek olursak aşağıdaki görselleri kontrol edebilirsiniz.

Yapmış olduğunuz çalışma ve tasarımlarınızı bu görsellere uyarlamak için tekrar bir görsel yapmak zorunda değilsiniz internet üzerinde binlerce mockup ücretsiz bulunabilmektedir. Ben en kaliteli olanların bazılarını sizler için eledim ve ücretsiz olarak indirme linklerini ekledim.

1- Karton Çanta Mokcup

Aşağıda gördüğünüz şekilde bir firmaya yada kendi şirketinizin karton çanta çalışmanız mevcutsa bu mockup tamda size göre sunum yapacağınız kişiye gözünde canlandırabilmesi için bu mockup’u kullanarak tasarlamış olduğunuz görseli kendisine kabul ettirmekte hiçte zorlanmayacaksınız.

(indirme linki görselin altındadır.)

Karton Çanta Mockup

 

2- Website Mockup

Eğer bir websitesi yada bilgisayarda görüntülenecek çalşma gerçekleştirdiyseniz müşterinize sunmak için oldukça sağlam bir görsel sunum olan bu mockup ortamındaki doğal görüntüsüyle oldukça naturel bir hava katmakta gerçek bir fotoğraftan dönüştürülen bu mockup’ın ücretsiz olarak indirme linki görselin altında bulunmaktadır.

Pc Mockup İndir

 

3- Bardak Mockup Tasarımı

İşte bu benim en sevdiğim mockup eğerki bir bardak çalışması yaptıysanız kesinlikle bu mockup’u kullanmanızı öneririm arkaplan olsun bardakların uyumu olsun oldukça güzel bir çok çalışmamada bunu kullandım ve oldukça olumlu sonuçlar aldım 🙂 kesinlikle sizede tavsiye ederim.

(İndirme linki görselin altında yer almaktadır.)

Bardak Mockup İndir

4- Çok amaçlı Mockup Tasarım

Bu mockup benim için bir sanat 🙂 Mokcupların monalisa’sı çok amaçlı olarak kullanabileceğiniz bu mockup ister portre çalışmalarınızı ister logo isterseniz reklam çalışmalarınızı kullanabileceğiniz bir mockup olup kendisine entegre ettiğiniz bütün çalışalarınız onay alacaktır. Mockupta bulunan objeler olsun fotoğrafın kalitesi olsun bu mockup arşivimde hep 1. sırada yer alır.

İndirme linki görselin altında yer almaktadır.

Bardak Mockup İndir

5- Davetiye Mockup Tasarım

Artık Davetiyeleri geleneksel olarak basılı olarak değil whatsapp ve sosyalmedya aracılığı ile göndermek moda oldu. tabi buda grafikerlerin işine yaradı. standart çalışmaların dışına çıkıp yapmış olduğunuz davetiyeyi aşağıdaki mockup ile muhteşem bir davetiyeye dönüştürebilirsiniz ve evlenicek çiftin aklını başından alabilrisiniz. Eğerki davetiye işindeyseniz bu tasarım tamda size göre.

Bardak Mockup İndir

6-Kartvizit Mockup

Bayanlara özel kartvizit mokcup’u kuaför , fotoğrafcı , make up , vb bayanlara özel mesleklerde kullanabileceğiniz şık bir kartvizit mockup’u bayanlar sınırları zorlamayı sevdiklerinden dolayı bu mockup herzaman işe yaramıştır. bundan dolayı aşağıdaki görseldeki mockup’u kullanmanızı tavsiye ederim.

İndirme linki görselin altında yer almaktadır.

 

Bardak Mockup İndir

7-Tshirt Mockup

Kazanmaktan şüphe duymayacağınız tek sektör olan t-shirt lerde artık farklı tasarımların satışları oldukça yükseldi. İnsanlar normal tasarımlardan kurtulup farklılık yaratmanın peşindeler. Bu yüzden t-shirt tasarım işi benim herzaman ek işim olmuştur. Çünkü alıcısı en fazla olak sektör t-shirt tasarım bu yazı bir mockup tanıtım makalesi olsada size belirtmek isterimki meteliksiz kaldığım lise zamanlarımda t-shirt tasarımları yapar 5 10 liraya merterde t-shirt toptancılarına satardım 1 tasarımı 10 kişiye satardım toplamda 5 10 tasarım satardım günlük 250 ile 500 lira arasında cebime koyar yoluma bakardım 🙂 fakat bilmenizi isterimki yaptığınız tasarımları t-shirt üzerinde görmezlerse çokta ikna olmuyor alıcılar bu durumdan dolayı bu tarz t-shirt mockupları çok işinize yarar 🙂

İndirme linki görselin altında yer almaktadır.

Bardak Mockup İndir

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*